Çalışan kadınlar: Yoga eğitmeni | “Yoga benim yol haritam”


55 Comments

 1. Namaz kıl namaz !! Budist mi oldunuz da yoga yapıyorsunuz ?

 2. bi günden bi güne şöyle bir why not diyemedim ya

 3. Yoga eğitmeni Elif ah Elif vah Elif 😀 asgari ücretle çalışmalı ve Metrobüse binmelisin inan ruhun dahada aydınlanacak inan bedenini daha iyi tanıyacaksın elif…

 4. Konuşman teenage stayla olunca ciddiye alamadım maalesef sorry

 5. Paran var kendini gelistirmissin.yurtdisina cikmissin egtim almissin.gokyuzu why not filan.istedigin secenekleri sece bilecek bi luksun var ama malesef herkesde oyle digil cok zor kossularda calisan ve calismak zorunda olan insanlar var

 6. Bu hayatta ağzın iyi laf yapacak arkadaş. Benim videodan anladığım bu.

 7. Instagrami ne?

 8. Klasik, parası olan konuşuyor. bir bok yaptığını sanıyor. millet açlıktan geberirken bunlar ana baba parası ile, gevşek ağızlarıyla portekize gittim, yok şöyle aydınladın böyle uçtum kaçtım mayndfulnıs, zırt cırt.

  Bide buna sorsan başarılı ayakları üzerinde duran güçlü kadın derler. hadi yürü git işine.

 9. Abla aydınlanmamış bir rüyaya dalmış.

 10. Keriz silkeliyo güzel valla 😀 millet buna bu yaşamı için para döküyo sonra kurumsal yaşamına dönüyo, bu akıllı ben paraları aliyim dönmeyim oraya demiş afferin dkdkkd

 11. Metrobüse bin bakalım. Eliğğfff neden bu kadar pozitiğffsin diyen birini bulabilecek misin acaba 🙂 Kimse kusura bakmasın ama boş beleş bir hikaye.

 12. 1:06 direkt why not dedem abee

 13. hayatta ihtiyacin olan, vitamin c, ekmek. gerisi fazlalik. ölmeden 1saniye önce bunu anliyorsun. ve why diyorsun. bayan size bildiklerini bedavaya sunuyor. sende sun katkida bulun hep vurkapkac karekterinden vazgec.

 14. 12:13 de yaptığı hareketi ben evde yalnız yaptığımda bile utanıyorum 😂 Elife çok gaz vermişler. Elif dünyadan bi haber ve elif cahilliğin ve bilmemenin verdiği mutlulukla yaşıyor. Ayrıca çok itici konuşuyor ve çok çok konuşuyor. İşsizlere 6 dk verip, bu gereksizlere 17 Dk veren kanalı da kınıyorum.

 15. Mençuna şelalesi değilmiş la burası hımm rizedeler nice

  Boşa yaşıyoruz aq
  ~Turkısh weeb~

 16. 'why not' diyen beyaz türk 🙂 kdv? -içinde, içinde!

 17. Bu anlamı çözülememiş ülke de dünya nın heryerinde ki renkler bu ülke de nasıl nadide bir çiçek gibi filizleniyor insanlaşmaktan korkmadığında güzelleşecek herşey. İlham veren ruhani bir dokunuş yapan Elif Kaya ya ve bize bu anları sunan 90+ ya Teşekkür ederim. 😉

 18. Çalılşan?

 19. Para var huzur yok. Bu yüzden yoga yapıyorlar :))) Ben olsam golf oynardım!

 20. Evet 2000 tl ye calış
  Yada fakir bir aileden gel
  Sonra yoga yapmayı dene
  yoganı seviyim senin.

 21. Deneyimlemek, r’leri yuvarla allah yuvarla, haller, e’leri söyleme. Boş tenekeler, çokça ses. Vallahi büyük eziyetti. Allah hepimize akıl fikir versin.

 22. kız neden ot kullanmış gibi konuşuyor??

 23. Bunun gibi baba parası yiyenler kendilerini başarılı zannediyor işte.

 24. Selam elif cok tatlisin severek izliyorum ..

 25. Toroslarda yaşayan Yörük Belgeselleri bekliyoruz.

 26. Yerim senin why not unu 😂🤣 ne guzel why not diyooo bende yoga ögrencem elifi bulun bana

 27. Kapak resminizde hatalı yazmışsınız tekrar güncelleyin

 28. Artık o kadar çok yoga eğitmeni var ki yakında öğrenciden çok yoga hocası olacak, ilerde birbirimize ders vereceğiz ve yine kapitalist düzene geridöneceğiz ….

 29. domalma = mutluluk ohh be tam bir davarım

 30. Gereksiz insanlar lütfen görünmesinler. İtici oluyorlar.

 31. Ulan ne enayiler var git parayı bir fakir fukaraya ver kediye ver köpeğe ver bu çakallarla verme.

 32. Yorumlardan anladığım kadarıyla Türkiye'de yaşıyorsan asgari ücretle çalışmalı, kira vermeli, metrobüse binmeli ve mütemadiyen bir memnuniyetsizlik hali içersinde olmalısın. Ailenin parası olmamalı, çünkü yoksa Beyaz Türk'sün, Cihangir çocuğusun, tatlı su insanısın, hiç zorluklara gelemezsin, seni üzerler. Size bir tavsiye arkadaşlar: Evet, şartlar zor. Türkiye gerçekleri ortada. Ama herkes seninle aynı çizgide, aynı şartlarla, aynı kafa yapısında yaşamak zorunda değil. "Enteresan." de, "Eyvallah ilginçmiş" de geç. Tanımıyoruz, etmiyoruz, 15 dakikalık bir videodan "aha bu bucu, aha bu şucu" diye çat diye yaftayı vurup çamur atmaya bayılıyoruz. Ondan sonra tabi herkes o "metrobüslerde" birbirine somurtur. Salın kardeşim kendinizi de, milleti de. Suçu bizi bu hale sokan yöneticilerde, beceriksiz siyasetçilerde arayın.

 33. Güzel geçiriyor helal olsun .Yoga senin için tamamen duygusal

 34. Ney?

 35. Ne kadar acımasızsınız, herkes sizin gibi mi olmak zorunda. O insanın neler deneyimlediğini, neler yaşadığını ya da içselinde neler, nasıl insani fikirler beslediğini bilmeden kurduğu bi iki cümleden mi yargılıyorsunuz ve hatta saldırıyorsunuz. Burada yorum yapma hakkı insanlara böyle acımasızca saldırma hakkı da vermez kimseye, biraz vicdanlı olun. Biraz insani olun. Neticede o insan bi kameraya konuşuyor ve bunun da türlü zorlukları var. Siz de bir şeyler başarın sizin de hikayeniz olsun. Ve bir deneyin kamera karşısını da. Kadın “sınıfsız”lıktan bahsediyor! Kaçınız bunun ne demek olduğunu biliyor da “metrobüs”e çağırıyor? o sınıfın ve o metrobüsün varlığına kimler sebep oluyor, kaçınız biliyor ve ya bununla ilgili bir şey-ler yapıyor?
  Way nat yani?

 36. torbacın kim onu söyle uzatma tamam

 37. Bütün yoga eğitmenleri böyle plaza Türkçesi konuşan aşırı yapmacık tipler olduğu için derslere katılmak zulüm geliyor. Üstüne o sığ şarlatan kişisel gelişim cümleleri ve katılımcıların paçalarından akan o beyaz Türk sahtelikleri 🤮🤮🤮

 38. yorumlara sığınıp böylesi insani birine nasıl tanımadan saldırabiliyorsunuz. hakikatten ne kadar acımasızsınız. Tanıdığım bir insan ve karşılaştığım en akıcı konuşmalardan birine sahip Elif hayatında çünkü neden ve nasıl mı; bir çoğunuzun yapmadığı kadar kendini, bilincini, ufkunu, dünyasını ve yüreğini geliştirir okuduğu yığınla kitapla. Sahi hangi biriniz yapıyor bunu ve sahi hangi biriniz "sınıfsız"lık nedir biliyor? ya da bildiğiniz için mi Elif sınıfsızlıktan bahsederken metrobüs giydirmesi yapıyorsunuz? Doğru düzgün kadını dinlememişsiniz bile, öylece yargılamışsınız, duymadan. Hadi kolay madem siz de yapın! Baba parası demişsiniz, kendi çalışmalarını dinlemeden. ya da ailesine rağmen kendi ayakları üzerinde durmaya çalışmasını duymadan. çünkü başarmış ve siz kana susamışlar gibi dram istiyorsunuz, çünkü siz başarısızlıklarla anca mutlu olabiliyorsunuz. ama Elif emekçisini de düşünüp, kendi işinde de sınıfsızlığı yeteneğini kullanarak getiren ve bunu başarmış bir örnek. Hazmedemediğiniz de bu. Ben en çok da sizin halinize, halinizdeki çıkmazlarınıza ve çözüm bulamayıp başkalarına böyle fütursuzca saldıran kendini geliştiremeyen varlığınıza üzülüyorum. ama keşke siz de biraz olsun kendinizi geliştirmek için çabalasanız. evet mesela metrobüs gerçeğini ortadan kaldırmak için bi elinizi taşın altına soksanız. Bu düzene boyun eğmek yerine bir alternatif de siz yaratsaydınız ama o kadar bağımlısınız ki o alışkanlığınız olmuş şehir hayatına, hipnoz olmuşsunuz, konforsuzluğunuz bile konforunuz olmuş, her gün eleştirip durduğunuz kendi yaşam biçiminiz için dahi en ufak bir değişimden, düzenlemeden korkan, yerinde pısan, patronuna susan bireyler olmuşsunuz. Diliyorum zor ama adil olan kendi yaşamınızı kurmaya cesaretiniz olur sizin de. hem "kolay" diye eleştirdiğiniz hem cesaret edemediğiniz çelişkisiz, şehirsiz hayatlar dilerim.

 39. 5 yildir Yoga yapiyorum, yoga salonuna da sadece bir defa gittim. Yoganin anavatani Hindistan’da da dort defa bulundum ancak orada tayt giyen hic yogi (yogaya kendini adayan kisi) gormedim:) Yoga da her inanc sistemi gibi kapitalizme evrildi. Kiyafetlerinden, yasam bicimine bir moda halini aldi maalesef. Bu kizcagiz da iyi niyetli, kendi hayat tecrubesi cercevesinde birseyler yapmaya calisiyor. Saldirmanin manasi yok. Ailesi zengin belli ama bu da onun sucu degil.
  Asgari ucret denen somuru duzenini, tekerlekli konserve kutusu metrobuslerdeki rezilligi, calisan tabakaya mustehak goren yonetimden sorun

 40. Tahsin yoga olsun 😆

 41. Şuna birisi ferdi tayfurdan huzurum kalmadiyi dinletsin lutfen.

 42. Hayatın hiç sillesini yememiş ,gelmiş burda 3-5 spritüel kelime ezberlemiş millete pazarlamaya çalışıyor yok saf mutluluk,yok doğayla bütünleşmek,yok hayat bir suya benzer bilmem ne yaşanmışlık edebiyatı yapıyor , efsena klişe kişisel gelişim kitabı yazar bu: 5 dk'da evrenin sırrı, 8 adımda sonsuz mutlulik,10 dk'da nirvana…. Velhasılıkelam cem yılmazın dediği gibi: "baba 400ü verdik KDV?"

 43. Uyarı:"VEGAN – YOGACI – ZENGİN EŞİ – BİLMEM NE AKTİVİSTİ" bu kulvarda değilseniz bu video size göre değildir.

 44. Kapitalizm sisteminde ,"her seyin para ile olduğu" ….İnsanin insani somurmesi ni nasil engelleyecek bu yoga

 45. Elif ne anlatıyorsun sen

 46. Çok konuşuyor ya

 47. Ya bu ablanın kafa güzel, eğleniyor tamam da peşinden dağlara çıkanlar geri dönmesin. Bi de 8:28 deki kayaya tüneyen abiyi de bi sağlık ocağına götürün yazık. Why not?

 48. Videonun en güzel yanı
  Sonunda bitmesi!
  Saçmalık…

 49. teşekkkür ederim

 50. tatava yapma mayış gelir kaynağını açıkla? kemiksiz kaç giriyo keseye çaça?

 51. hocam bos isler bunlar. yoga ne ya? budist ibadeti. budist misin? yoo. ee? inanmadigin dinin ibadetini niye yapiyorsun?
  namaz kilsan da ayni huşuyu elde edersin.

 52. gerektiginden 17 dakika 18 saniye fazla uzun bir video

 53. Yoga dışarıdan anlamsız gelen, yapmaya başlayınca ise anlam arama ihtiyacını rafa kaldırdığınız bir eylem. Mindfulness (transa geçme hali) için bir çeşit katalizör. Namaz, hareketli kilise ilahisi okumak, maçta tezahürat, ezbere bildiğiniz parçayı bir enstrümanda canlı olarak çalmak da katalitik etkiyi sağlar. Bu tip aktiviteleri deneyim etmeden anlatması zordur.

 54. umarım bende birgün aranıza katılabilirim 🌄🌄

 55. Yoga yol haritasıymış:))

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *